Przejdź do głównej zawartości

Obserwatorzy

Seriale warte polecenia - według mojej subiektywnej oceny! cz.3


PATRICK MELROSE



Serial z gatunku dramatu, powstał na podstawie powieści Edwarda St. Aubyna o tym samym tytule. Wyprodukowany został w Wielkiej Brytanii w 2018 roku.


Patrick Melrose (Benedict Cumberbatch) pochodzi z arystokratycznej, uprzywilejowanej rodziny. Jest inteligentnym i charyzmatycznym mężczyzną, który cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. Starając się uporać z trudnymi wspomnieniami z traumatycznego dzieciństwa, które zafundowali mu agresywny ojciec oraz przymykająca na wszystko oko matka, szuka ukojenia w używkach.


W moim odczuciu serial ten jest rewelacyjny, dlatego otrzymuje ode mnie ocenę 9/10! Postać głównego bohatera - zagubionego w brutalnym świecie, zamkniętego w szponach własnych nałogów, nieszczęśliwego, choć z pozoru posiadającego wszystko czego dusza zapragnie - jest bardzo naturalna i prawdziwa. Serial ukazuje prawdę o tym, co dzieje się w głowach dzieci, których rodzice nie potrafią okazać miłości, a wręcz (jak to było w przypadku Patricka) znęcają się nad nimi oraz jak kolosalny i opłakany w skutkach cień rzuca, takowe postępowanie, na ich dorosłe już życie i istotne egzystencjalne wybory. Serial ogląda się ze łzami w oczach i niedowierzaniem do jakich rzeczy może posunąć się rodzic względem własnego dziecka. Historia ta udowadnia, że nigdy nie możemy powiedzieć, że ktoś, bądź jego wybory są po prostu złe. Dopóki nie poznamy człowieka, nie założymy jego butów i nie przejdziemy drogą , którą on szedł - nie mamy prawa go oceniać.


CZARNE LUSTRO



Serial z gatunku dramatu, thrillera i sci-fi, w reżyserii Charliego Brookera. Produkowany był w Wielkiej Brytanii od 2011-2017 roku.


Serial ten to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon - czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku.


Moim zdaniem serial ten jest bardzo dobry, oceniam go 8/10! "Black Mirror" uznawany jest za jedną z największych serialowych perełek ostatnich lat i naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Serial ukazuje negatywny wpływ technologii na życie ludzi oraz mówi o tym jak ludzie źle wykorzystują coraz to nowsze wynalazki. Wydawać by się mogło, że temat ten jest niezwykle nudny i stworzenie czegoś co nie będzie wywoływać senności graniczy z cudem, nic bardziej mylnego - dzieło to poradziło sobie z tym zadaniem doskonale. Po jakimś czasie serial wymaga od nas coraz więcej samodzielnego myślenia. Mądrość płynącą z odcinków należy wyciągać sobie samemu, nic nie jest nam podawane na tacy, co jest oczywiście kolejnym plusem. Pokazuje on rzeczy, które mogą zdarzyć się w niedalekiej przyszłości, bądź dzieją się już teraz. Polecam każdemu kto ma ochotę obejrzeć naprawdę ciekawą i inteligentną opowieść, która potrafi przekazać jakąś wartość.


DOBRE MIEJSCE



Serial z gatunku komedii, jego twórcą jest Michael Schur. Powstawał w USA w latach od 2016 do 2018.


W wyniku nagłej śmierci Eleanor (Kristen Bell) trafia do tytułowego Dobrego Miejsca - raju, w którym na każdego czeka jego własna utopia. Twórcą dzielnicy, o której bohaterka rzekomo marzyła całą wieczność jest Michael (Ted Danson), to on przedstawia kobiecie Chidiego (William Jackson Harper) - profesora etyki, który ma być jej "bratnią duszą" na całą wieczność. Wkrótce jednak Eleanor orientuje się, że nie pasuje do tego miejsca, wychodzi bowiem na jaw zaistniała pomyłka, a bohaterka zrobi wszystko, by nie trafić do Złego Miejsca.


Uważam, że serial ten jest bardzo dobry, oceniam więc go 8/10! Człowiek świadomy, inteligentny często zastanawia się nad sensem życia, śmierci oraz myśli o tym jak wyglądają (o ile istnieją) zaświaty. Jako, iż nikt tego nie wie, powstaje wiele produkcji dotyczących tego tematu, zazwyczaj są one utrzymane w poważnym tonie i skłaniają do refleksji - "Good Place" zdecydowanie odbiega od tego schematu! Główna bohaterka serialu - Eleanor jest bardzo ciekawą postacią z ogromną dozą poczucia humoru i dystansem do siebie. Ogromną zaletą tej produkcji jest kolorowa scenografa, która przykuwa wzrok i dostarcza ciekawych doznań estetycznych - królują tu piękne i żywe kolory. Dobrze został przedstawiony kontrast pomiędzy szarym i smętnym życiem na Ziemi, a wesołym i barwnym w Zaświatach. Uroku produkcji dodaje muzyka adekwatna do klimatu, która uprzyjemnia oglądanie i wpada w ucho. Serial ogląda się bardzo przyjemnie z nieschodzącym uśmiechem na twarzy.

Komentarze

  1. Ostatni serial zaciekawił mnie najbardziej! :)
    Gdybym tylko miała czas, to z chęcią nadrobiłabym zaległości he he
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze posty

Filmowi wybrańcy, czyli co oglądam i polecam cz.2

CHATA Film z gatunku dramatu i fantasy w reżyserii Stuarta Hazeldine. Jest to produkcja USA z 2017 roku, a jej oryginalny tytuł to - The Shack.  Mack ( Sam Worthington ) jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka - Missy ( Amelie Eve ) zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Ojciec popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat jego córeczki. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw bohater decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.     Film ten otrzymuje ode mnie ocenę 10/10, jest arcydziełem! Bez wątpienie zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Nie m

Co tam słychać między stronami? - czytadła do przeczytania

Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę ~ Regina Brett   "Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić - oto przesłanie nowej książki Reginy Brett. Mów własnym głosem to 50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa - nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew obawom i lękom? I wreszcie - jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją? Przeczytaj." "Ciesz się życiem, szczęściem, obfitością, zdrowiem i wolnością tak mocno, jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy, jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane, ale żeby z niego nabrać, musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową. REGINA BRETT" Jest to książka z kategorii publicystyki literackiej i eseji , a jej oryginalny tytuł to - "Use Your Words.

Sesja zdjęciowa w Przemyślu!

W poniedziałek 9 lipca wybrałam się, wraz z moją przyjaciółką Natalią (  Blog Natalii ), do Przemyśla na małą sesyjkę zdjęciową. Jako iż bardzo lubię robić zdjęcia zaproponowałam, że chętnie je dla niej wykonam. A ona, nie chcąc pozostać dłużną, zaoferowała to samo mnie. Szczerze mówiąc bardzo się ucieszyłam, dzięki temu mogę wstawić je na bloga i sprawić byście lepiej mnie poznali. Przemyśl, dlaczego Przemyśl? Prawdę powiedziawszy uwielbiam to miasto.. Podejrzewam, że dlatego iż jest takie stare i klimatyczne - posiada duszę. Za każdym razem kiedy w nim jestem przywołuje sobie w myślach cudowne chwile, momenty, wspomnienia z nim związane, a jest ich na prawdę sporo. Pomimo tego, że jak już wspominałam miasto jest stare i raczej chyli się ku upadkowi - piękne miejsca, krajobrazy i zabytkowe budynki zapierają mi dech w piersiach. Ten niesamowity klimat starałyśmy się oddać w naszych zdjęciach, mam nadzieję, że choć trochę nam się to udało. Było to o tyle trudne, że pogoda nas ni